Otwarcie centrum rekreacyjno-sportowego

000W sobotę 4 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie centrum rekreacyjno-sportowego w Ogorzelcu. Obiekt powstało na gruntach nieodpłatnie przekazanych gminie przez Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa. Inwestycja kosztowała ponad 250 tys. zł. Większość kwoty została pokryta z budżetu gminy, inwestycję wsparła również kopalnia Ogorzelec.

Po części oficjalnej z udziałem przedstawicieli władz gminy, Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa, proboszcza parafii św. Bartłomieja z Leszczyńca, radnym i sołtysem Ogorzelca i druhami OSP Ogorzelec na boisku wystąpiła grupa taneczna dzieci z CBK w Pisarzowicach „Sprężynki”. Następnie na boisku, najwyżej położonym obiekcie piłkarskim w gminie, rozegrany został mecz (5 na 5) pomiędzy drużyną Urzędu Gminy, a mieszkańcami Ogorzelca. Pozbawieni przez kilkadziesiąt lat jakiegokolwiek boiska piłkarskiego gospodarze okazali się bezlitośni i rozbili przeciwnika 10:3 (4:1).

W międzyczasie na na placu rekreacyjnym trwały zabawy dla najmłodszych z cyklu Podróże małe i duże, a mieszkańcy raczyli się kawą, słodkościami i kiełbaskami z grilla.

Fotorelacja na naszym fanpage na Facebooku – tutaj

Facebook Comments

Comments are closed.