Historyczne zwycięstwo Gnejsu!

W niedzielnym spotkaniu 10. kolejki I grupy jeleniogórskiej klasy B, Gnejs Ogorzelec pokonał po dramatycznym spotkaniu 4:3 Uran Okrzeszyn. Tym samym nasze drużyna odniosła swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo w oficjalnym spotkaniu o punkty.

Mecz był prawdziwym horrorem, bo sytuacja zmieniała się na gminnym boisku w Leszczyńcu jak w kalejdoskopie. Gnejs objął prowadzenie po pewnie wykonanej jedenastce przez Adriana Kluskę. Goście szybko doprowadzili do wyrównania, ale na przerwę naszym udało się zejść z jednobramkowym prowadzeniem. Bramkę na 2:1 strzelił Łukasz Kosal, który celnie przymierzył z rzutu wolnego.

Pierwsza część drugiej połowy należała do gości, którzy dwukrotnie po dobrze rozegranych rzutach rożnych pokonali naszego bramkarza i wyszli na prowadzenie. Na całe szczęście doświadczeni stranieri w naszej drużynie wzięli sprawy w swoje ręce. Najpierw Jurek wykończył szybki kontratak Gnejsu, a na kilka minut przed końcem Seweryn Góra strzałem z ok. 15 metra dał ekipie z Ogorzelca pierwsze i historyczne zwycięstwo.

10. kolejka była również udana dla Amfibolitu Leszczyniec, który pewnie pokonał 5:2 Spójnię Sady. Mecz ten również rozegrano na boisku w Leszczyńcu. Należy również wspomnieć o spotkaniu na szczycie I grupy jeleniogórskiej klasy B, do którego doszło w Sędzisławiu. Miejscowy Lesk przegrał u siebie 0:2 z Dolomitem Pisarzowice.

W przyszłym tygodniu, o ile pozwolą na to warunki pogodowe, zostanie rozegrana ostatnia jesienna kolejka. Genejs zmierzy się w niej na wyjeździe z LZS-em Janiszów, który w tej kolejce rozgromił na wyjeździe 6:1 Bóbr Opawa. Natomiast Amfibolit Leszczyniec w Pisarzowicach zmierzy się z liderującym Dolomitem.

PS. Warto przy okazji wspomnieć, że kilka dni temu w sieci wystartowała nieoficjalna strona internetowa Genjsu Ogorzelec. Znajduje się ona na popularnym portalu FUTBOLOWO, a można się z nią zapoznać tutaj.