Nie dokończony mecz

W niedzielnym spotkaniu 22. kolejki I grupy jeleniogórskiej klasy B, Gnejs Ogorzelec przegrywał do 65. minuty na wyjeździe 1:13 z Olimpią II Kamienna Góra, po czym arbiter przerwał nierówny mecz.

Gnejs do spotkania przystąpił w 7-osobowym składzie i z góry był skazany na porażkę. Do przerwy rezerwy Olimpii wygrywały już 10:0, a mogły i więcej, gdyby w bramce cudów nie dokonywał Tomek Czernecki. Niestety w drugiej połowie meczu „Żarówa” doznał kontuzji nadgarstka i bramkarz Gnejsu nie był w stanie dalej bronić. W tej sytuacji arbiter główny musiał przerwać mecz, gdyż przepisy PZPN-u mówią, iż na murawie musi przebywać przynajmniej 7 zawodników z drużyny. Prawdopodobnie OZPN Jelenia Góra utrzyma wynik jaki był w 65 minucie. Galeria z meczu tutaj.

W poprzedniej kolejce Gnejs zdobył swoje pierwsze 3 punkty tej wiosny. Niestety nie zostały one wywalczone na boisku, a były efektem walkowera za mecz ze Spójnią Sady, która po rundzie jesiennej wycofała się z dalszej rywalizacji.

Amfibolit Leszczyniec w 22. kolejce pauzował i otrzymał walkowera za mecz ze wspomnianą Spójnią Sady. Natomiast w poprzedniej, 21. kolejce zremisował u siebie 1:1 z Auxilią Janiszów.

W najbliższą niedzielę w Leszczyńcu zaplanowano 7. w historii derbowe spotkanie pomiędzy Amfibolitem i Gnejsem Ogorzelec. W kontekście wiosennych „popisów” ekipy z Ogorzelca, zdecydowanym faworytem będą gospodarze.

Historia spotkań derbowych:

• sezon 2011/2012: 4:0 i 5:1 dla Amfibolitu:
  • sezon 2012/2013: 1:1 i 1:0 dla Gnejsu;
  • sezon 2013/2014: 3:0 (mecz zakończył się wygraną Gnejsu 2:1, ale wynik zweryfikowano jako walkower dla Amfibolitu – gra nieuprawnionego zawodnika, który powinien pauzować za kartki) i 2:1 dla Gnejsu;
  • sezon 2014/2015: 1:1 (mecz w Kamiennej Górze, gospodarzem Gnejs);
  • razem 3 zwycięstwa Amfibolitu, 2 remisy i 2 zwycięstwa Gnejsu, bilans bramkowy 15:6 dla Amfibolitu;

Wyniki wszystkich spotkań 22. kolejki
klasy B 2014/2015, grupa: Jelenia Góra I

Olimpia II Kamienna Góra - Gnejs Ogorzelec
mecz przerwany w 65. minucie przy stanie 13-1 z powodu zdekompletowania drużyny gości
Spójnia Sady 0-3 Amfibolit Leszczyniec